japonca kursu  

Vergo’nun gücü

Selam arkadaşlar. Ne zamandır anime yazısı yazmıyorum :) Bugün aklıma gelen bir teorimi one piece mangasının çıkmasına 2 gün kala kaleme alayım dedim. Teoremim Koramira Vergo’nun meyve gücü ile ilgili. Meyve gücü dedim evet. Zira henüz açıklanmamış olsa da ben bir meyvesi olduğunu düşünüyorum.

Meyvesi olduğunu düşünmemin sebebi çeşitli nesnelerin, hamburger, kaşık gibi yüzüne yapışması. 600 küsur olmuş bir mangada daha birinin yüzüne bu tür şeylerin yapıştığını görmedik. Nasıl bir meyve nesneleri kendine yapıştırabilir. Uhu, 404, bali gibi şeyleri saydık. Ama bizim Vergonun lakabı şeytan bambu Vergo. Bunu bir çoğumuz tahmin etmiştir zaten. Ben sadece bu meyvenin kullanımı şu şekilde olur diye bir teori sunacağım.

Vergo bambu meyvesi yediği için vücudu bir bambu kadar sert ve bambunun reçinesini, sıvısını vüzcudunda salgılayarak kendine ince ama çelik gibi sert bir tabaka oluşturuyor. Bu tabakaya haki ekleyince daha da sertleşiyor ve iyice rengi koyulaşıyor. Bu yüzden mangada vergonun kolunun bacağının ve saldırı amaçlı kullandığı bambunun siyahlaştığını gördük.

Bir başka delil de şu: Bizim vergo lawdan şok yemesine rağmen yıldırımdan etkilenmedi. Bunu bazı arkadaşlar: vergo çok sert o yüzden etkilenmedi şeklinde yorumladı. Yanlış. Sertlikle yıldırımın ne alakası var? Vergo bambu meyvesi yediği için vücudu ağaç. Yani elektriği iletmiyor. Bu yüzden Law’ın yıldırımından etkilenmedi. Şunu diyebilirsiniz: Law’da haki var o zaman vergo meyve gücünü kullanamaz. Yıldırımın etkilemesi lazımdı. Neden etkilemedi?

Şimdi biz mangada gördükki alev, yıldırım duman gibi elemtsel saldırılara haki eklenemiyor. Yani law eğer Vergo’yu tutup şok verseydi etkileyebilirdi. Çünkü fiziksel bir temasla meyvesinin tuttuğunu kısmını iptal edecekti. Ama law temas etmeden yıldırım verdi. Bu yıldırıma da haki yükleyemediği için Vergo hiç bu şoktan etkilenmedi.

Yapışkanlığı da bambunun reçinesinden kaynaklanıyor. Bilirsiniz yapıştırıcı maddeler genelde ağaç sıvılarından yapılır.

Bana sorarsanız vergo en güçlü koramiral.

Zira:

Smokadan tırsmadığına göre zırh hakisi var. Çünkü smoka logia. Zırh hakisi olmayan ona dokunamaz.

Vergo sanjinin gelişi fark ettiği için gözlem hakisi de var.

Zaten tüm koramiraller haki kullanabiliyor diye mangada açıklandı.

Üstüne bir de bizim Vergo 6 still dediğimiz tekniklerin hepsini en üst seviyede kullanabilen bir koramiral bence. Hatta en iyi kullanan olabilir. Biz Luccinin bile geppo ile uçabildiğni görmedik. Sadee havada zıplıyordu ama Vergo bildiğin süpermen gibi uçuyor.

2 haki + 6 stillde usta + meyve gücü

Bir schibukai seviyesinde olan Vergo’nun gücü hakkındaki görüşüm budur. Tahminimce de bu dediklerim çıkacak.

BENZER YAZILAR

8 responses on "Vergo'nun gücü"

  1. Göksel Uçar’in profil fotoğrafı

    Sanıırım teori ortada kalacak, Law biçdi adamı, anime izleyicisi olarak ancak şimdi yazabiliyorum.

  2. Şeytan bambu olayı nerde geçiyor ya.

  3. Bambuda reçine vs hiç duymadim hocam ben..Onun disinda dedigin gibi baya saglam olabilir Dof’un sag kolu olacak kadar.Sertlik kismini tekkai ilede yapiyo olabilir…Tekkai+haki manyak bisey olurdu..

Bir mesaj bırak