japonca kursu  

Türkiye’nin Anime kanalı Animex

Türkiye’nin Anime kanalı Animex

Böyle bir haber var. internette gördüm paylaşmak istedim. korsanfandan konusu açılmıştı. açıkçası fena olmaz. hd kalitede olursa ayrı bir keyif olur diye düşünüyorum. ama dublajlar nasıl olacak merak ediyorum. zira daha önceki animelerden gördüğümüz kadarıyla bu konuda pek başarılı olamadık. ayrıca muhtemel sansürlere de hazırlıklı olmak gerekir

Animex Yayın Hayatına Başlıyor

Animex, Türkiye’nin ilk ve tek çocuk animasyonu ve anime kanalı olarak yayın hayatına başlıyor. D-Smart ve Türksat üzerinden izlenebilecek kanal 7/24 yayın hayatıyla farklı yaş gruplarına hitap edecek içerik çizgisiyle, diğer kanallardan ayrışmakta.

Tüm Yaş Gruplarına Hitap Edecek

Kanalın içeriği 4-12 ve 7-14 yaş grubuna hitap edecek çizgi filmlerden oluşmasının yanında, akşam yayınında 14+ yaş grubuna hitap edecek anime dünyasına yer verecek. İçeriğin kız-erkek izleyici ayrımı gözetmeksizin oluşturulacak olması da Animex’in bir diğer önemli iddialarından.

Yenilikçi ve Trender Çizgiye Sahip

Animex’in böylesi dinamik hedef kitleye hitap etmesi, kanalın yenilikçi ve trendleri takip eden duruşundan kaynaklı olacak. Kültleşmiş çizgi film ve animelerinin yanında, gösteri alanındaki yenilikler ve en güncel anime serileri de Animex’de gösteriliyor olacak.

Çocuklar için Sabah Kuşağı

Sabah kuşağında 4-12 ve 7-14 yaş grubu için en popüler çizgi filmler yayınlanacak. Animex’in bu kuşağından yayınlanacak popüler çizgi filmler A Kind Of Magic, Shuriken School (Ninja Okulu), kültleşmiş çizgi film The Adventures of Tintin, Titeuf, Edgar & Ellen.

Gündüz Kuşağı Tam 7-14 Yaş Grubu İçin
Zoey 101 ve Patito Feo gibi 7-14 yaş grubuna hitap eden dizilerin yer alacağı bu kuşakta ek olarak sabah kuşağının tekrarı da yer alacak.

Gençler için En Başarılı Manga ve Animeler Animex’te

Animex 14+ yaş grubuna hitap edecek manga ve animelerle gençlere kendini izlettirecek. Japonya’da 36 milyon üstünde satan Bleach, dünyada 15 milyon adet kitabı satılan Deltora Quest, üçüncü kez en popüler karakter seçilen Shonen Jump, yılın animesi seçilen Anime Insider Animex’te yayınlanacak anime serilerinden bazıları olacak.

 

Anime Filmleri de Yayınlanacak

Animex çizgi film ve anime serilerinin yanında, anime filmleri de yayınlamayı planlıyor. Death Note, Fullmetal Allchemist gibi filmler Animex’in yayınlayacağı filmler arasında.

BENZER YAZILAR

3 responses on "Türkiye'nin Anime kanalı Animex"

  1. bir şey sorucaktımda neden narutoyu sureklu tekrar basa alıyorsunuz eceba ???

  2. busunako’in profil fotoğrafı

    basilisk, d gray man, naruto gibi animeleri veriyordu ama death nota hiç rastlamadım

  3. süpermiş, uydunetten izleniyormu acaba?

Bir mesaj bırak