japonca kursu  

Tori-baka ichidai

Merkezi gösterişli Ginza’da bulunan Tori-Baka, demiryolları üzerinde, duman dolu standlarda veya pahalı gökdelen restoranları arasında bulunmuyor. Turist dostu ortamı ile orta katlarda yer alarak manzaralı ortamıyla kalabalıktan sıyrılıyor. Otantik restoranımız kibar işletmecileri, İngilizce menüsü, rezervasyon hizmeti ve daha önce tatmamışlar için yakitori lezzetinin harikalarını barındıran mutfağı ile size kendini göstermeye oldukça hevesli.

Tori-Baka felsefesi basittir. Malzemeler özenli ve kaliteli şekilde tedarik edilmiş ve işini baştan sona deneyimle yapan bir çalışanlar skalası. Tutkulu şeflerimiz, yenilikçi menümüzle çok yönlü ve lezzet derinliği vitrinine sahip işletmemiz tavuk yiyecekleri kavramını değiştirmeye kararlı. Zirve lezzetlerimiz, ciğer şiş ve kırmızı şarap soslu terbiyeli tavuk ile kızarmış tavuk butlarımızdır. Ayrıca Konyaku ve taze sebze ürünlerimizde bu yiyeceklerimizle servis edilir. Premier geleneksel ahşap kutulu sakemiz “Masu” tamamen bizim tarzımızı yansıtır.

Yiyeceklerimiz mevsimlik ve tazedir. Şişlerimiz kishu binchotan kömürü üzerinde ve geleneksel tarzda hazırlanır. Ürünlerimizde kullandığımız tavuklar Japonya genelinden özenle seçilir. El emeğiyle ve tek tek hazırlanan yakitorimize ızgaradaki lezzetini veren yüksek dereceli kömür kullanmamızdır. Ayrıca ızgara üzerine tavuk göğsü parçalarını aşçılar füme şekilde özenle dizerler.
Üç katlı ve farklı konseptlere sahip bir temamız vardır; Japon Geleneksel, Modern ve Kozmopolit yemeklerle sunum yapılan füzyon temaya sahip bir sunum. Bu şık atmosfermizde renkli ve çağdaş sofralarımızla sunumladığımız koyu renkli şaraplarımız ve klasik müziğimiz sizleri beklyor. Üst katımızda sürgülü kapılar, alçak masalar ve tatamilerimizle kişisel partileriniz için özel alanlarımızda mevcuttur. İkinci katımızda tablolarla süslü duvarlarıyla ve loş ortamıyla hazırlanan dekorasyonumuz daha çok çiftlere uygundur. İlk katımız ise rahat koltukları ve şeflere yakın ortamıyla size lezzeti derinden hissettirip yakından takip etme şansı sunar.

2010 yılından beri Tori-Baka markasının detaylarını yansıtan restoranımız titiz, dikkatli ve çiftlikteymiş hissini yansıtan hizmetiyle yoluna devam etmektedir. Diyebiliriz ki kendimizi tavuklara adadık. Ginza-İtchome’de orijinal ve tek mağazayla bir tavuk kulübüyüz adeta. Printemps mağazası arkasındaki sokakta Ginza metrosuna 2 dakika yürüyüş mesafesi uzaklıkta bulunuyoruz. Mekanımızın önünde kırmızı ahşap tavuk işareti asılı ve fenerler bulunmakta, yukarıdaki işaret altında hiragana ile と り ば か yazılı.

Açık saatler: Akşam yemeği= 17:00-04.00 (Pazartesiden Cumaya), 15:00-04:00 arası (Cumartesileri), 15:00-23:00 arası (Pazarları ve tatillerde).
Ücret: Ortalama akşam yemeği ve içecekler ile ¥5000 – ¥8000 arası.
Ulaşım: Ginza metro istasyonu çıkışı A13 numara, 2 dakikalık yürüyüş mesafesi.

BENZER YAZILAR

0 responses on "Tori-baka ichidai"

Bir mesaj bırak