japonca kursu  

Suisei no gargantia

Tarz: Macera, Sci-Fi, Mecha

Yayın Tarihi: 7  Nisan 2013  (TV Serisi-Devam Ediyor)

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Kazuya Murato

Senaryo: Gen Urobuchi

Kısaca Konu: Uzak bir gelecekte, uzayın derinliklerinde Galaktik İnsan İttifakı kurulmuş ve ittifaka mensup üyeler hayatta kalabilmek için, soykırım yapmaya çalışan, uzaylı bir ırka karşı hayatta kalma savaşı vermektedir.

Bu sırada Dünya ise tamamen sular altında kalmış, insan ırkı büyük gemilerden oluşan topluluklarda, denizin altındaki hurdaları çıkartarak hayatlarını devam ettirmektedir.

Kahramanımız Galaktik İnsan İttifakı’nda görevli, 16 yaşında bir Teğmen olan (bu yaşta bu başarı takdire şayan J ) Red (Ledo)’dir. Genç Teğmen ve komuta ettiği insansı savaş robotu Chamber güçlü bir saldırı esnasında, uzaydaki bir solucan deliği tarafından yutulurlar. Chamber tarafından hayati fonksiyonlarını korunmak üzere 6 ay uyutulan Red gözlerini açtığında kendisini, hakkında ismi dışında hiçbir bilgiye sahip olmadığı, Dünya adlı gezegende bulur.

Evet arkadaşlar bu tanıtım yazısı  öncelikle Mecha sever arkadaşlar içindir J İlk iki bölümünü izlediğim anime bence kendi dalında 2013’ün iyileri arasında yerini alacaktır.

Hayatımıza yeni bir Gümüş Saçlı karakter ekleyen seri, kendi türüne bir yenilik getirecek gibi görünmese de hikaye, görsel ve aksiyonel öğeleri, akıcılık ve renkli karakterleri ile sıkılmadan hatta heyecanla takip edilecek bir seri olacak hissi yarattı bende J

Not: Senariste Dikkat arkadaşlar! Herkes Shingeki No Kyojin (nedense ben pek sevemedim, ama fikrim izledikçe değişebilir) peşinde ama 2013 Bahar sezonunda Suisei No Gargantia sürpriz yapabilir, “Takipte Kalın” diyorum.

Herkese İyi Seyirler…

BENZER YAZILAR

5 responses on "Suisei no gargantia"

 1. mehmet emin’in profil fotoğrafı

  mecha serilerini pek sevmem ama bu tek bir robot olunca işleri ilginçleştiriyor.

 2. Kübra’in profil fotoğrafı

  Beyaz saçlı karakterler candır ya :D
  İlginç bir seri gibi.

 3. Uğur’in profil fotoğrafı

  japoncayı bir an önce öğrenip anime filmleri anlamak istiyoruuuuuuuumm.

 4. rGn2n’in profil fotoğrafı

  mecha türü güzel oluyor ama ecchiyi biraz abartıyorlar ne izlicemizi şaşırıyoruz :D o yüzden pek tercih etmiyorum (:

Bir mesaj bırak