japonca kursu  

Souten Anime Manga Çeviri ve Fansub Platformu

Souten Fansub

Anime manga dünyamıza varlığı ile renk katan bir başka çeviri grubu bugünkü köşemizde yer alıyor. Ekiple iletişime geçtim ve kendileri bize kısa bir tanıtım yazısı gönderdiler. Buyrunuz:

” Merhaba.

Grubumuz geçen yıl 1 Mayıs günü kuruldu. 1 yıllık grup olsak da fansub geçmişimiz 3-4 yıl öncesine dayanıyor. Souten’de öncelikli olarak fansub yapıyoruz. Bir seriyi yapacaksak da popülerliğine göre seçmiyoruz. O seri fazla izlenmese bile bizim için önemli değildir, sevdiğimiz işi yapıyoruz sonuçta. :)
Bir de manga bölümümüz var. Öncelikli olarak fansub dedim ama manga projelerine de gereken önemi veriyoruz. Online manga bölümümüz de var gördüğünüz gibi.
Anime projeleri arasında bizim çevirimiz olmayan projeler de var. Bazen ayrı olarak çevirilen altyazıların, çeviren kişiden izin almak kaydıyla fansub’ını yapıyoruz. Bu da tamamen zevk meselesi.
Grupta çoğu kişi zaten grup kurulmadan önce ve kurulurken de beraberdi. Bu şekilde ve aramıza yeni kişileri alarak da yolumuza devam ediyoruz. Amacımız elimizden geldiğince iyi şeyler yapabilmek.

Edit: Anime ve manganın yanında, yakında J-müzik klipleri için de ayrı yer açacağız. Şimdilik J-Müzik forumu altından paylaşıyorum j-müzik kliplerini DVD rip yapıp.”

Yaptığı işten zevk alan bir ekip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Grub hali hazırda ekip elemanları aramakta.

Ek olarak: souten fansub aniDB‘de yer almaktadır.

http://soutensubs.com/

BENZER YAZILAR

1 responses on "Souten Anime Manga Çeviri ve Fansub Platformu"

  1. Onur Parlayan’in profil fotoğrafı

    birkaç kez izleyeceğm animelerin fansub sitelerine bakarken denk geldiğim bir site çevirisi gayet kalitelidir fakat bu işte rakipleriniz büyük biraz daha hızlı ve altyazılarınıza renk katarsanız popülerliğinizin daha çabuk artacağını düşünüyorum. yine de bu bir istek işi olduğundan bence gayet güzel bir iş beceriyorsunuz tebrik ederim :D

Bir mesaj bırak