japonca kursu  

Slam Dunk anime incelemesi

Yapım Yılı: 1993

Çizer: Takehiko Inoue

Bölüm Sayısı: 105

Tür: Komedi,Okul,Spor

Başkarakterimiz Hanamichi Sakuragi adlı birisi.Orta okuldayken 50 tane kıza çıkma teklifi edip reddedilmeyi başarmış birisidir.Hanamichi Sakuragi ayrıca sürekli kavga eden birisidir.Ve en iyi 4 arkadaşıyla bir çete gibidirler.Liseye geçince telif ettiği son kız da basketbol klubünden birisini sevmektedir. Hanamichi tekrar reddedilmiştir.Kafasına artık basketbol takımı nefretle yerleşir ve basket kelimesine benzeyen her kelimeyi söyleyen kişiye vurmaya başlar. Ancak bir sıra Haruko Akagi adında cok hoş bir kızı görür. Diğer çıkma teklif ettiği kızların aksine ona tam manada aşık olur. Haruko, Hanamichinin vucudunu görünce onun bir sporcu olduğunu düşünür ve ona basket takımına katılmasını teklif eder. Bu sırada sürekli adı Rukawa olan bir tipten bahseder. Hanamichi bunun kim olduğunu merak eder.Haruko onun ortaokulda aşık olduğu kişi olduğunu söyler.Hanamichinin kalbi kırılmış ancak pes etmemiştir ve daha sonra arkadaşlarıyla söz verdiği bir kavgaya gider ve orada kavga edeceği kişilerin çoktan dayak yediğini görür ve onları döven kişi Rukawadır.Haruko o ve Hanamichinin kavga ettiğini görür ve Hanamichiden nefret ettiğini söyler.Halbuki Hanamichi ona Harukonun sevgisini görmezden geldiği için vurmuştur. Sonra olayı anlayan Haruko, Hanamichiden özür diler ve Hanamichi basketbol takımına katılmaya karar verir.Rukawayı geçecek ve Harukonun kendisini sevmesi için elinden geleni yapacaktır.

slam dunk2

Anime gerçekten güzel.En iyi basketbol animesi demek yanlış olmayacaktır. Yalnızca basketbol ve komediden geçmesi ve hiçbir özel yetenek olmamasına rağmen pek çok kişinin favorisi olmayı başarmıştır. Şu sıralar Kuroko no Basket’in rağbet görmesi sonucu sanırım Kuroko no Basket’e efendinin kim olduğunu belirtmek için yeni animesi çekilecek diye duydum. Animesi eski olduğu için bazı insanlar ön yargıyla yaklaşıyor ancak şu bilinmeli ki Slam Dunk bir anime severin izlemeden ölmemesi gerekene bir anime. Animesinin yanında mangasını da okumanızı tavsiye ediyorum.

İnceleme:

Konu iyi yansıtılabilmiş mangadan.Şu anki pekçok animenin tersine pek az ayrıntı atlanarak konulmuş animeye.Biliyorsunuz şu anki animeler paradan tasarruf için 110 bölüm mangayı 13 bölüme sığdırma peşinde. Bu ise 220 civarı manga bölümünü 105 bölüme yaymış bir anime.Grafik olarak düşük olacaktır bu normal 1993 animesi sonuç olarak. Ancak o muhteşem konusu grafikten falan söz ettirmiyor zaten. İmdb puanı 8.5 bir 1993 animesi için yalnızca bir efsanenin alabileceği bir puan. Yeni animesini iple çekiyorum.

BENZER YAZILAR

0 responses on "Slam Dunk anime incelemesi"

  1. harun’in profil fotoğrafı

    ilk animem fakat bi zaman sonra sıkıyor 90. bölümde bıraktım arkadaşım bitirmiş ulusal şampiyonaya girememişler.

Bir mesaj bırak