japonca kursu  

Shichibukai’lerin çocuklukları

Shichibukai’lerin çocuklukları

One piece animesini ilgilendiren bir resim paylaşacağım. resmi korsanfan’dan marco editleyerek paylaşmış. benim de hoşuma gitti ve paylaşmak istedim. bir ara renklendirmesini de yapacağım belki yarın olabilir. resmimiz Shichibukai2lerin çocukluk resimleri. bu resimler manganın herhangi bir yerinde geçmedi. serinin yaratıcısı mangaka oda’nın sık sorulan sorular için paylaştığı bir resim. resimdeki karakterlerden kısaca bahsedeyim. bu arada anime izleyenler için değil manga okuyanlar için bahsedeceğim. eğer manga okumuyorsanız sadece resme bakın bence :) spoiler yemeyin.

Shichibukai: bu şahıslar denizin 7 savaş lordudur. herbiri çok güçlü eski birer korsandır. denizcilerin teklifini red etmeyip onların safında yer almıştır. böylece 7 Shichibukai + denizciler + amiraller, 4 krala karşı dengeli bir güç oluşturulmuştur.

Jinbei: denizin şövalyesi ünvanına sahip, ilk Shichibukai olan balıkadamdır. ondan önce Shichibukai olan bir balık adam yok. yonkou whitebeard’a (dünyanın en güçlü adamı aynı zamanda) karşı savaşta yer almak istememiştir. hapse atılmıştır. luffy tarafından kaçırılmıştır. savaşta whitebeard safında yer almıştır. şuan Shichibukai değildir.şuan mangada hasır şapka korsanları ile beraber yeni balık adam korsanlarına karşı savaşmaktadır. yanlış hatırlamıyorsam yeni balık adam korsanlarının kaptanı hody, jinbeinin kardeşidir. jinbei aynı zamanda bilinen en güçlü balıkadamdır. suyu işleme gücüne sahiptir.sudan mermi, hortum yaratabilir. ayrıca balina çağırma gücü de var. kafa ödülünün 400 milyonun üzerinde olduğu söylenmiştir. seride bilinen en yüksek kafa ödülüdür. ondan sonra hasır şapka korsanlarının kaptanı luffy gelir. onun ödülü tam 400 milyondur.

Dracule Mihawk: Animenin ağır abilerindendir. Dünyanın en güçlü kılıç ustasıdır. irade gücü denilen Haki’den yoksun olduğu düşünülmektedir. gözlerinde bir sır taşıdığına inanılır. zira gözleri şahin gözleri gibidir. ki zaten mihawkın lakabı da şahin göz mihawktır. savaş sırasında luffyi o kalabalık arasında görebilmiştir. anime ve mangada bu görme anı üzerinde baya durulmuştur. tahminlere göre mihawk hayatı ağır çekimde görebilir. yada müthiş keskin gözlere sahip. ayrıca mihawk 4 kraldan biri olan Shankle geçmişte sıkça duello yapmıştır. kendisi hakkında en güçlü Shichibukai olduğunu söyleyenlerin sayısı az değildir. bence de öyledir. kafa ödülü bilinmemektedir.

Gekko moriah: Dünyanın en büyük korsan gemisinin kaptanıdır. bu gemi aslında bir adadır. moria gölgeleri yönetebilir. bir insanın gölgesini çalabilir. o gölgeyi bir ölüye vererek onu sadık kölesi yapabilir. gölgesini çaldığı kişi güneş ışığına çıkarsa ölür. ayrıca moria binlerce gölgeyi içine alarak devasa bir boyut ve güce kavuşabilir. gölgesiyle yer değiştirebilirm. hiç bir zarar görmeyen gölgesini dövüştürebilir. luffy tarafından sağlam bir sopa yemiştir. Shichibukai ünvanı alınmıştır. jinbei ile savaşta dövüşmüştür. bu sırada devasa boyuttadır. dövüşmek için gölge çalarken kullandığı devasa makasını kullanmıştır. jinbeiye’ dokunamadan yenilmiştir. jinbei 1 yumruk ile moria’yi indirmiştir..savaştan sonra diğer Shichibukai doflamingo tarafından suikast uygulanmıştır. yaşayıp yaşamadığı sanırım şu an muamma.

Boa hancock: Tek kadın Shichibukaidir. 1 milyonda 1 kişide görülen housaki haki gücüne sahiptir. insanlar taşa çevirebilir. dünyanın en güzel kadını olarak bilinir. karşısında bir erkeğin durması çok zordur. koramirallerden birisi taşa dönmemek için eline bıçak batırmıştır. her ne yaparsa yapsın affedilir. çünkü çok güzeldir. luffy’e aşıktır aynı zamanda. korsan kraliçe olarak tanınır. hala bir Shichibukaidir.

Crocodile: Luffy’nin yendiği ilk Shichibukaidir. kum meyvesi yemiştir. bu yüzden tüm vücudu kuma dönüşebilir. darbeler içinden geçer. zayıf yönü sudur. suyla temas halinde ise darbe alabiliri. bir eli bir şeydeki tüm suyu emip kurutma gücüne sahiptir. kumu kılıç gibi kesici halde kullanabilir. en güçlü Shichibukailerden biri olarak görülür. savaşta atar yapmadığı kalmamıştır. mihawk, whitebaer, amiral akainu gibi kişilere saldırmıştır. crocodilenin resmine baktığımızda kız resmine sahip olduğunu söyleyebiliriz. ama aslında erkektir. bir teoriye göre eskiden kız olduğu düşünülmektedir. şuan Shichibukai değildir. hapisten jinbei gibi luffy tarafından kurtarılmış ve savaşta luffyden yana tavır almıştır.

Barthomolew Kuma: Zalim ayı olarak tanınır. herşeyi sektirme gücü vardır. anlık ışınlanabilir. çıplak elle dokunduğu kişiyi istediği bir yere gönderebilir. vücudu deneye maruzdur. bu yüzden çelik gibi bir gövdesi vardır. yarı robottur. ağzından lazer ışınları atabilir. kuma aslında luffynin babasının devrim ordusundandır. ve marineler içinde devrim ordusunun ajalığını yapmaktadır. çok güçlü olduğu bilinmektedir. özellikle ursus şok saldırısı taş üstünde taş bırakmaz. mangada en son luffynin gemisini korurken kırık dökük içinde yaralı bereli görülmüştür. muhtemelen mefta olmuştur.

Donquixote Doflamingo: en gizemli Shichibukaidir. gücü hakkında birşey söylenmemiştir. insanları kukla gibi kullanıyor. bir kişiyi kullanıp başkasını öldürtebiliyor. bunu nasıl yaptığı bilinmiyor. merakla bekliyoruz. hakkında söylenebilecek tek şey psikopat olduğudur.

Marshall D. Teach: Anime ve manganın şuan itibariyle baş kötüsüdür. eski bir Shichibukaidir. şuanki gücü ile Shichibukai olsaydı kesinlikle en güçlüsü olurdu. 2 çeşit şeytan meyvesi gücünü barındıran tek kişidir. daha önce böyle birşey görülmemiştir. bu meyvelerden birisi karanlık meyvesidir. bu meyve diğer şeytan meyvesi kullananların gücünü iptal eder. kocaman bir köyü karanlık meyvesi sayesinde yutup fırlatmıştır. meyvesinin gücünü whitebeard’in 2. tümen komutanı ve aynı zamanda jinbei ile 5 gün dövüşüp muhtemelen berabere kalmış ve denizciler tarafından kendisine Shichibukai teklif edilmiş Luffy’nin abisi Ateş meyvesi yemiş ace ile dövüşünde göstermiştir. Ace bu dövüşte yenilmiştir. Ace gibi bir adamın Teach’e yenilmesinden bile karanlık meyvesinin gücünü anlayabiliriz. zira Ace de crocodile gibi darbelerden etkilenmez. tüm darbeler içinden geçer. ama bu özellik karanlık meyvesinin karşısında işe yaramaz. neredeyse saf fizik güçle yenilmiştir. Teach, diğer adıyla karasakalın diğer gücü halen nasıl aldığı açıklanmayan depremdir. karasakal bu gücü whitebear savaşta öldükten sonra, onun üzerine örttüğü siyah bir katmanın altında almıştır. nasıl alındığı bilinmiyor. whitebear deprem meyvesi yemiş biridir. dünyanın en güçlü adamının gücüdür. ayrıca en güçlü paramercia tipi meyve deprem meyvesidir. mükemmel ötesi savunma sağlar bu meyve. herhangi bir saldırıyı depremle durdurabilir. havada da hi deprem yaratabilir. yani havayı bile çatlatabilir. muhtemlene karasakal, whitebaer ödükten sonra onun tahtına geçmiştir. yani bilinen en güçlü 4 korsandan biridir. hatta dünyanın en güçlü insanı belki de karasakaldır.

Renklendirmesini de ben yaptım

 

BENZER YAZILAR

5 responses on "Shichibukai'lerin çocuklukları"

  1. yusima’in profil fotoğrafı

    ya sensei dracule mıhawk sana mı benziyor ne :)

  2. crocodile ace nin çilsiz hali

  3. teach az biraz usopp a mı benziyo ne :D

  4. Renklendireceğim derken? Siz de mi ilgilisiniz dijital renklendirmeyle sensei? (dijital renklendirme düzenli hobilerimden biri, o yüzden soruyorum:))

  5. boa hancock <3 :D ne kadar tek bacağı ince olsada :P

Bir mesaj bırak