japonca kursu  

Origami piramit kutu

Origami piramit kutu

Şimdiya kadar hep origami , kağıt katladık (tabi zevkle).  Bugün de krigami çalışması yapalım. (eğer krigami ne demek unuttuysanız ,ilk yazımızı okuyun :)

origrami piramit kutu

Kağıdı biraz çizelim,keselim ne dersiniz. :)  Zaten mısır pramidleri hayranı olduğumdan bu kutu tam benlik:)  eminimki sizde seveceksiniz.  Güzel hediye paketi olur. İçine istediğiniz şeyleri bırakın ve sevdiğiniz, sevindirmek istediğiniz insanlara verin.  Mesela çikolatalarla doldurabilirsiniz. :)

Evet yapımına geçelim. Malzemeler: kağıt, kalem, cetvel, makas, delgeç, kurdela..       : Zorlanacağınız bölüm çizim olur diye düşünüyorum onuda anlatacağım. Öncelikle kağıdımıza kare şekli çizelim. Karenin dört kenarındaki üçgenlerin boyutları aynı olacağından birini anlatıyorum. Karenin kenarının orta noktasını bulup, dışına dikme çizin . çizgi karenin bir yaklaşık kenar uzunluğu kadar olsun. Sonra tepe noktadan üçgenimizi oluşturalım bunu diğer kenarlarada yapıp, İçe katlama paylarını  çizelim. Çizim bittikten sonra keselim ve üçgenin tepe noktalarını delgeç veya çivi ile delelim. Çizgilerden katlayın, kurdelayı geçirin. Kutumuz hazır.  Çok basit değil mi? :)

origrami piramit kutu2

BENZER YAZILAR

2 responses on "Origami piramit kutu"

  1. yusima’in profil fotoğrafı

    ben yaptım çok güzel oldu :) başlayınca bitiyor hemen :)

  2. busunako’in profil fotoğrafı

    kolaymış hem de güzel görünüyor teşekkürler

Bir mesaj bırak