japonca kursu  

Origami Kedili Kitap Ayracı

Kitap okumayı sevin veya sevmeyin. Kitaplar hep ilgi çekicidir. Kitap üzerine bir sürü tasarım vardır. Okunmasa da orada bir yerlerde dursun…. :)Mesela Japonca kitabınızı aldınız, çalışmaya başladınız ama önemli yerleri veya kaldığınız yerleri kaybetmemek için  ne yapacaksınız. Yerimi unuttumlara son, bu kedicikler bir harika. (fazla kapıldım, ziyade reklam havasında oldu. :D)

Gel gelelim yapımına, daha önce yaptığım  kitap ayraçları için hiç bu kadar uğraştığımı hatırlamıyorum. Tabi daha çetrefilli olanları da var onları da zamanla yaparız inşallah . Gözünüz korkmasın nihayetinde kağıt birileri yapıyorsa bizde yaparız. Velhasıl ilk yaptığım elbette vasattı. Ama sonrakilerin yapımı daha kolay geldi,  gayet iyi görünüyorlar. :) Hatta birkaç yapımdan sonra artık videoya bakmadan yapıyorum. Demek ki neymiş? (Cevap: sizde. :D )

Videoda kullanılan kağıt, kare ve 10X10 ebatındadır. Farklı ebatlarda da yapabilirsiniz.  örnek olarak  farklı boyutlarda yaptığım kitap ayraçlarını ve  ebatlarını paylaştım. (alttaki fotoğraf) Kolay gelsin. :D

kedili kitap ayracı2

kedili kitap ayracı3

BENZER YAZILAR

3 responses on "Origami Kedili Kitap Ayracı"

  1. sıddıka’in profil fotoğrafı

    Bayağı bir uğraştırdı, sonunda yaptım ama ikincisini yapabileceğimden emin değilim.

  2. Gamze’in profil fotoğrafı

    herhangi bi el işi kağıdıyla oluyo=)

  3. melek’in profil fotoğrafı

    yapamadım :'( sanırım özel bir kağıdı falan var ya da benim beceriksizliğim.

Bir mesaj bırak