japonca kursu  

One piece’de Joker belli oldu

DİKKAT BU YAZI ONE PİECE MANGASINI TAKİP EDENLER İÇİNDİR!

One piece’de yeni arc’a başlarken çok şaşırmıştık. Zira tayfamızın düştüğü ada öyle bir adaydı ki neyin ne olduğu belli değildi. İllaki çeşitli tahminler yürüttük. Mesela  yarı insan yarı at olan kişilerin Trafalgar Law’ın elinden çıkma olduğunu yada dilim dilim doğranmış samurayın vücudunun başka yerlerde olmasının da law’ın işi olduğunu tahmin etmiş ve tutturmuştuk. Fakat ileriki bölümlerde karşımıza CC çıkmıştı. Law’ın ondan çekindiğini biliyorduk. Arc bosunun da CC olduğunu sanan bizler son manga ile iyice şaşırdık. Zira güçlü ( kimine göre en güçlü ) bir savaş lordu olan Law’un Vergo adında yeni bir karakter tarafından bir anda yenilmesi sürprizdi. İşin garibi Vergonun’da arkasında bir başkası var. Bu kişiyi law bize manganın son sayısında açıkladı. Resim aşağıda görülüyor. Yani adada olup biten herşeyin arkasında Joker, yani bir başka savaş lordu doflamingo var.

Kullandığı dövüş tekniğinin ne olduğu bilinmeyen ve şu an serideki belkide en gizemli kişi konumunda bulunan doflamingonun joker çıkması bizi çok da şaşırtmadı. Daha doğrusu tahmin etmedik ama çıkmasına da şaşırmadık. Hükümetle iç içe olan bir savaş lordunda bu kapsamda bir yer altı çalışması beklemek normaldi. Peki bundan sonra ne olacak? Daha bir kaç bölüm önce Luffy ve Law bir yonkou indirmeye karar vermişti. Acaba Dofun arkasında da bir yonkou olabilirmi?

BENZER YAZILAR

1 responses on "One piece'de Joker belli oldu"

  1. Dof'un arkasında Yonkou değil de Şu beş elder var bence. Moria'yı öldürürken Sengoku'dan daha üst rütbeli kişilerden emir aldığını söyledi. Şu saatten sonra tanınmayan üst rütbeli amirallerin çıkacağını sanmıyorum. Ne planlıyo bu adam belli değil ama 15 sene öncesine kadar dayanıyo en az planı. Vergo'ya ta o zaman donanmaya girmesini söylemiş. Vergo da başarmış ve sürekli rütbe atlamış. G5 gibi yeni dünyada marinenin önemli bir gücünün başına geçmiş. Belkide hükümet bu adamı bilerek rütbe atlattırdı. Elderler ile dof'un ortak bir amacı olabilir mesela. Göreceğiz :D

Bir mesaj bırak