japonca kursu  

One piece

Anime inceleme: One piece

one piece
Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gider. Ancak Grand Line’a girmek çok zor, Grand Line’da canlı kalabilmek imkansızdır.

Kahramanımız Monkey D. Luffy’nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy’nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece’i bulmak için Grand Line’da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.

bir kaç kelime:

kesinlikle izleyin diyerek başlamalıyım söze. yılların efsanesi.. daha kaç yıl sürer kim bilir. çok farklı bir dünyada geçiyor. şeytan meyveleri, devler deniz canavarları, kılıç ustaları. kesinlikle bir efsane. yıllardır en iyi anime seçilir.. mangası satış rekorları kırar.. izlemeyen kesinlikle çok şey kaçırır. anime deyince akla gelen en iyi serilerdendir. 2010 yılı itibariyle 11. yılını sanırım doldurdu. aslına bakarsanız OP hakkında yazılacak okadar çok şey varki sayfalara sığmaz.  hakkında onlarca forum açılmıştır. Türkiye’de bilinen en iyi OP fan sitesi bence benim de takip ettiğim www.korsanfan.com buradan OP hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. aman dikkat spoiler yemeyin. özellikle smoker sanın çevirilerini okumayın. animeyi izleyin mangayı bitirin ondan sonra okuyun derim :) hali hazırda animesi 470. bölüme dayandı. ve daha bi 10 yıl sürecek gibi duruyor. uzun soluklu izlenebilecek suan devam eden en iyi seridir bence. kim bilir kaçkere tekrar baştan izlemişimdir.

BENZER YAZILAR

3 responses on "One piece"

  1. Misaki’in profil fotoğrafı

    Animeler 2’ye ayrılır: One Piece ve diğerleri :)
    Bunu izledikçe dünyadan soğumanız, “Dünya böyle olmalı!” demeniz muhtemeldir.

  2. Tiyes (ペイン)’in profil fotoğrafı

    her zaman deri….en azından şimdi diyim OP anime kültürüne farklı bi anlam katan nadir güzel animelerdendir. ;)

Bir mesaj bırak