japonca kursu  

Naruto

Anime inceleme: NARUTO

Naruto, Konoha Köyü’nde 10 Ekim’de Girdap Ülkesi’nden bir ninja olan Uzumaki Kushina’dan dünyaya geldi. Henüz yeni doğmuş bir bebekken Dokuz-kuyruklu Şeytan Tilki (Kyuubi no Yooko) köylerine saldırdı, Konohagakure (Gizli Yaprak) ve babası Yondaime Hokage (Dördüncü Hokage) Namikaze Minato şeytanı yasaklanmış bir yöntemle, bu işlem sırasında yaşamını sonlandıracağı halde, onun içine mühürlemeye karar verdi.yıllar sonra tabikide Naruto büyür. fakat köy halkı içinde 9 kuyrukluyu barındırdığından narutodan nefret etmektedir.. yalnızlık içinde ve acıyla büyüyen narutonun tek hayali herkes tarafından kabul edilmek ve köyün en iyi ninjası yani hokage olmaktır.


bir fikir: seriye neden bilmem hep uzak kalmıştım ama işten çıktıktan sonra yapacak birşey bulamayınca oturdum bleache başlayayım dedim. bleach bitti bari birde narutoyu izleyeyim dedim. bugünkü halimden mutluyum. iyiki de izliyorum bu serileri. naruto 2 bölümden oluşmaktadır. birincisi naruto diye geçeri diğer bölüm ise naruto’daki zaman atlaması ile oluşur. bu yeni seri ise naruto shippuden’dir. izleyecek olursanız önce narutoyu daha sonra shippuden bölümlerini izlemeniz gerekiyor. gelelim hikayeye: hikayemizde çeştili ninjitsu teknikleri mevcut. temelde 3 farklı teknik var. bunların dışında yasak teknikler de var. en ilgi çekici kısımda o zaten :) naruto kahramanımız ninja akademisinde sonuncu olmasına rağmen azimli sıçan taşı deler dedi ve çalışmaya devam etti.. seri boyunca gerek 3 efsane ninja yani sanninler, kageler yani diğer köylerin hokageleri, akatsuki örgütü vs içinde sürekli savaş var. kurgusuyla senaryosuyla gerçekten çok güzel bir anime. zaten herhalde şuan dünyada yayınlanan en büyüki 3 animeden biridir. diğerleri one piece ve bleach..yer yer komedi, iyi bir senaryo , gaza getiren müzikler, iyi çizmler vs istiyorsanız kesinlikle izleyin..

BENZER YAZILAR

3 responses on "Naruto"

  1. Yakup’in profil fotoğrafı

    ama fiillerin %70 i iyidi narutoyu tam anlamak isteyen onlarıda izlemeli elemanın felsefe super bakalım final olmak uzere hadi hayırlısı

  2. busunako’in profil fotoğrafı

    çok iyi animelerden biri olmasına rağmen fillerda yardıran anime

Bir mesaj bırak