LearNihongo

Türkiye'nin En Büyük Japonca Eğitim Portalı

09

Tem'16

Japonların en tehlikeli oyunu: taş kağıt makas

Eğer daha önce pizzanın son parçasını kim yiyecek, içecekleri kim ısmarlayacak gibi küçük kararlar vermeniz gereken durumlarla karşılaştıysanız o zaman...

Read More

04

Tem'16

Japonya’da aklınızda kalacak 12 şey

Japonya'ya gezmeye gelen turistler tatilleri bittiğinde ayrılmak zorunda. İngilizce öğreten yabancı öğretmenler çalışma izinleri bittiğinde ayrılmak zorunda

Read More

16

Haz'16

Japonların kirpilere ilgisi

Japonya'da yeni açılan bir kafede müşteriler, farklı türlerden kirpilerle yarım saat vakit geçirmek için 1000 yen ödüyor. Müşteriler ekstra fotoğraf çekme..

Read More

11

Haz'16

Japonya’da yemek yemenin 5 ipucu

Japonya`da yaşarken Japon iş arkadaşlarım ve dostlarımdan Japon yemek görgü kuralları ile ilgili bilgi edinme şansım oldu.

Read More

04

Haz'16

İnternette kullanacağınız 10 japonca sözcük

Bugünkü yazımızda Japonların sosyal medya sitelerinde (SNS) kullandıkları 10 adet sözcüğü inceleyeceğiz Bunlar genelde argo olarak kabul edilmektedir.

Read More

30

May'16

Ho, Ho, Hotei: Japonya’nın Noel Babası

Japonya'nın noel babası Hotei ile Santa Claus arasındaki farkları ve ortak yanları hiç merak ettiniz mi? Bu yazımızda bu konuya değindik!

Read More

28

May'16

Tori-baka ichidai

Merkezi gösterişli Ginza’da bulunan Tori-Baka, demiryolları üzerinde, duman dolu standlarda veya pahalı gökdelen restoranları arasında bulunmuyor.

Read More

19

May'16

Origami ile Ay savaşçısı!

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlerle Sailor moon kıyafetlerini yapacağız. Sailor moon'u biliyorsunuz değil mi? :) Bir çoğumuzun...

Read More

11

May'16

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Edward ve kardeşi Alphonse babası ve annesinin yanlarında güzel bir yaşam geçirirken, babaları Van Hoheheim bilinmeyen bir sebepten evi terk eder.

Read More

08

May'16

Joker game anime incelemesi

Casusluk'ile ilgili anime'leri seviyorsanız ve izlemek istiyorsanız bu anime sizi göre. 2. dünya savaşında yer alan hikaye şöyle:

Read More

28

Nis'16

Zero Kara Hajimeru İsekai Seikatsu

Hepimiz mutlaka bir kerede olsa MMORPG' tarzı bir oyun oynamışızdır yani. (Devasa Çok Oyunculu Çerimiçi Oyun). Konuya alacağım anime...

Read More

25

Nis'16

Japonya’da Depremin Etkileri

Ülkenin güneybatısında perşembe günü 6,5 ve sonraki gün 7,3 büyüklüğünde meydana gelen depremlerde ölenlerin sayısı 45'e yükseldi.

Read More

26

Mar'16

Japonya’ya Yolculuk – Kyoto City Zoo

Japonya'dan döneli 6 gün oluyor. Oradayken hayvanat bahçesine gitmiştim. Tembellikten yazı yazma şansım olmamıştı. Buraya..

Read More

04

Mar'16

Yellow databook incelemesi: Zoro ve Luffy eşit mi?

Japonya'daki son günlerimi yaşıyorum. Bir kitapçıya gidip One piece mangasına ait yellow, blue ve red databooklarını aldım.

Read More