japonca kursu  

Luffy’nin Tenryuubito’e attığı yumruk

Luffy’nin Tenryuubito’e attığı yumruk

 

Bir anime Bir sahne bölümündeki ilk yazımla karşınızdayım. Bugün sizlere one piece animesinden bir sahneyi izletip ” Yürü bee “dedirtmek istiyorum.

İlk yazımız bir animede görebileceğiniz en gıcık karakterlerden birini de içeriyor. One piece dünyasında bu tiplere Tenryuubito deniyor. Kısaca bahsedecek olursak Tenryuubito: dünya asilzadeleridirler. Anime’de varolan dünya hükümetinin yaratıcılarının torunlarıdırlar. Onlardan birine saldırmak bir savaş gemisinin ve yanında amiralin olay mevkine(Shaboody Takım Adası) gelmesine sebeb olur. Kafalarında cam fanus bulunur. Çünkü asil oldukları için diğer insanlarla aynı havayı teneffüs etmek istemezler. Genel olarak hepinin tipi kayık ve de çirkindir.

Ama bizi ilgilendiren baş Tenryuubito daha beterdir. Hemen yukarıdaki manga resminde burnunu karıştırırken görülmektedir. Birde bu tipi kanlı canlı bir videoda kölesiyle beraber görelim.

videoyu izleyip bu tipe yeterince uyuz olduysak gelelim bu yazıyı yazmamıdaki sebebe. 1 anime 1 sahne bölümünde luffy’nin bu gıcık adama vurduğu yumruk tayfanın kaderini belirledi. Tayfayı 2 yıllığına birbirinden ayıran yumruk aşağıdaki videodadır. Bu yumruk One piece’de zaman atlamasının milat noktası olmuştur. Bu sahneden sonra Yukarıdaki videoda adamı kesecekken durdurulan zoro,

eğer sen ona vurmasaydın onu 2’ye bölecektim

diyor.

Arkadaşını silahla vuran Tenryuubito’e luffy’nin karşılığı

BENZER YAZILAR

1 responses on "Luffy'nin Tenryuubito'e attığı yumruk"

  1. Bu sahne kalbimin çarpmasına ve içimde garip bi üşümenin oluşmasına vesile olmuştu. En sevdiğim ilk 5 One piece sahnesi arasında yer alıyor. Aslında öyle bi liste yok ama şu an oluşturucam :)

Bir mesaj bırak