japonca kursu  

Küçük deniz kızı Ponyo

Anime incelemeleri: Küçük deniz kızı Ponyo

Konusu:Ponyo, kırmızı elbise giyen ve insan olmak isteyen bir Japon süs balığıdır. Deniz kenarında, iç denize bakan bir kayanın üzerinde yaşayan beş yaşındaki Sosuke, bir sabah, kayalık sahilinde oynarken, saçlarını reçel kavanozuna sıkıştırmış Ponyo ile tanışır. Sosuke onu kurtarıp plâstik bir kovaya koyar. Zaman geçtikte Ponyo ve Sosuke birbirlerine hayran kalırlar. Sosuke, Ponyo’ya korkmamasını ve onu koruyacağını söyler. Ama bir zamanlar insan olan Ponyo’nun babası Fujimoto onu okyanusa dönmesi için zorlar. Ponyo, insan olmak istediğini söyler ve istemeden de olsa dünyanın ekoloji dengesini bozar…

Kendi yorumum :Ponyo çok tatlıdır.Sosuke de ondan tatlı,ikisidee totemo kawai :) Haa animenin bir sahnesinde geçen konuşmayı arasıra kendi kendime tekrarlarım:)
sosuke sonunda ponyosuna tekrar kavuşur ama insan suretinde ve bakar şaşkın şaşkın Ponyo der Ponyoda gülümseyerek Ponyo da yo der amaa öylee şeker söylerkiii izleyin olurmuu bu animeyi :)

KÜNYE

Yapım:2008 ~ Japonya

Tür:Aile, Animasyon, Çizgi, Çocuk, Fantastik, Macera
Yönetmen:Hayao Miyazaki, Kathleen Kennedy
Senaryo:Hayao Miyazaki
Yapımcı:Steve Alpert, Toshio Suzuki
Görüntü Yönetmeni:Atsushi Okui
Müzik:Joe Hisaishi
Süre:1 saat 40 dk

BENZER YAZILAR

4 responses on "Küçük deniz kızı Ponyo"

 1. nihal’in profil fotoğrafı

  Aslında tanıtım oldukça eski ama, yorum yazmadan geçemeyeceğim :) Ponyo her yaş grubundan insanın severek izleyebileceği kaliteli bir çalışma. Ama benim hayranlığımı kazanma sebebi tamamının el ile çizilmiş ve 170.000 den fazla çizimin birleşiminde oluşmasıdır :) Arşivimde özel bir yere sahip kendisi :) İzlemeyenlere duyurulur :)

 2. Slm Nur

  Ruhların kaçışı

  diziizle.net çizgi filmler'in içinde bulunuyor.

 3. Ruhların kaçışına bakayım bulabilirsem mutlaka izlerim tavsiye edebileceğin başka güzel anime yada film varsa yaz lütfen
  ben fantastik şeyleri sevmiyorum daha çok gerçekçi ve dram türündeki şeyleri izlemeyi seviyorum tekrar görüşmek üzere…

 4. Slm
  Ben bu film izledim.
  Ponyo çok şirin kızıdır.
  Hayao Miyazaki'nin animeyi çok severim.
  Bence Ruhların kaçışı bir numara.

Bir mesaj bırak