japonca kursu  

Konoha Kahramanı Naruto!

Konoha Kahramanı Naruto!

1 anime 1 sahne bölümünde bugün Naruto Shippuden bölüm 175’e değineceğiz. Bilmeyenler için bahsedelim;

Naruto, içindeki 9 kuyruklu şeytan tilki yüzünden, köyünde nefret edilen anasız babasız büyümüş yalnız bir çocuktu. Çünkü içindeki şeytan tilki naruto doğduğu gün köye saldırmış ve bir çok insanı öldürmüştür. Bu yüzden köylüler Naruto’yu şeytan tilkiymiş gibi görüp, çocuklarını ondan uzak tutmuşlardır. Yalnız büyüyen Naruto hep kendinden nefret edilen birisi olarak büyümüştür. insanlar onu görmezden gelmiştir. Bu yüzden yaramazlık yaparak dikkat çekmek istemiştir. Naruto’nun tek bir amacı vardır: kendini köye kabul ettirmek. Bunun için de Hokage ( köydeki en güçlü ninja ) olmak istemektedir.

Yukarıdaki resimde Naruto’nun ninja akademisi mezuniyetininden bir resmini görüyorsunuz. Sınıfın en kötü ninjası olan naruto mezun olamamıştır. Diğer herkes mezun olmuştur. Herkesin annesi babası çocuklarını kutlarken Naruto için ” ölsede kurtulsak ” dercesine laflar etmişlerdir. Naruto yalnız başına salıncakta oturup onları izlemektedir. Aşağıdaki resimde ise konoha ( Naruto’nun köyü) halkının Naruto’ya nefret dolu bakışlarını görüyoruz. Naruto hep yalnız, sevgisiz, sürekli nefret edilen bir çocuk olarak büyür..

Yıllaaar geçer. Naruto büyür iyi kötü az da olsa kendisine bir kaç dost edinir. Bunlar genel olarak tamamı ninjalardan oluşur. Köy ise eskiye göre biraz daha ılımlıdır. Ama gene de o hala Şeytan Tilki’dir.

Derken Naruto’nun bir dağda eğitim gördüğü sırada köyüne Pain adındaki biri tarafından saldırı düzenlenir. O sırada köyde 1 hokage, hokage seviyesinde Kagashi bulunmaktadır. Fakat pain 6 kişiden oluşan 1 kişidir. 6 karakterin de güçleri farklıdır. köyün neredeyse tamamını öldürmüş ve köyü tamamen yok etmişlerdir neredeyse. Hokage tüm gücüyle yaralıları tedavi etmişken Kagashi en güçlü painle olan dövüşte ölmüştür. Artık tek umut Naruto yani şeytan tilkidir. Naruto köye geldiğinde ise 6 pain de hala hayattadır. Pain aynı zamanda Narutonun hocası olan efsanevi 3 ninjadan biri Jiraiya yı da öldürmüştür. Bu dövüşte Jiraiya sadece 1 kaç tane pain öldürebilmiştir. Aşağıdaki resimde 6 paini görüyoruz. Soldan 3. pain en güçlüleri ve liderleridir.

Naruto köye geldiğinde köy yok edilmiş durumdadır. Öyleki geldiklerinde köy yerine başka yere geldiklerini düşünmüşlerdir.

Naruto köye gelip painle dövüştükten sonra ölen herkesin tekrar dirilmesini Asıl pain olan Nagato sayesinde sağlar. Bunun sonucunda ise Nagato ölür. Artık pain yoktur. Fakat köy yıkılmıştır. Ölen herkes ise tekrar hayattadır. olan biten herşeyi Narutonun kıyafetleri arasına saklanan salyonguz tüm köylülere anlatır. Naruto’dan nefret eden, ölmesini isteyen, köyden kovulmasını isteyen köyülere.. Naruto Kagashinin sırtında köye gelir ve köyde bir kahraman olarak karşılanır. İşte Naruto izleyicilerinin belkide en çok duygulandığı, bunun yanında en çok gaza geldiği, Yürü be naruto dediği o anı bir daha yaşamak için bu yazıyı yazdım. Özellikle müziği ile beraber çok daha harika bir bölümdür

BENZER YAZILAR

7 responses on "Konoha Kahramanı Naruto!"

 1. kemal’in profil fotoğrafı

  Aga yapı ıtıbarı ıle Jıraıya-Sama cıyızz ama serının son kıtabı naruto oldugundan onla devam edıyorum ayrıca Orochimaru geri geliyor haftaya bıraz eglenebılıcem sanırım adamın gulusune ve konusmasına bıtıyorum ses tonu cok super:D

 2. ResS (レス) RSGY’in profil fotoğrafı

  yha ben obito naruto gibi ufaklıklara hasta oluyorum ama şimdi kazık kdr oldular o ayrı tabii :D

 3. Tiyes (ペイン)’in profil fotoğrafı

  benimde gelip en sona “pain kraldır gerisi yalandır” demem gerekiyo artık :D

 4. kakashi’in profil fotoğrafı

  güncelim ben ama konu nerden nereye atladı anlamadım kagashi* kakashi

  olucak

 5. termustgo’in profil fotoğrafı

  naruto yu beğenmeyenler şimdi naruto sayesinde hayatta :D

Bir mesaj bırak