japonca kursu  

Kaichou wa Maid-sama! Tanıtım

Anime inceleme: Kaichou wa Maid-sama!

İsim: Kaichou wa Maid-sama!

Tür: Komedi,Okul,Romantizm

Yapım Yılı:2010

Bölüm Sayısı: 26

Lütfen…Sırrımı saklar mısın?

Mangası devam eden ve Japonya’da ilk 10′da bulunan,dünya çapında hatırı sayılır bir fan kitlesi oluşturmuş neşeli ve sürükleyici bir seri Kaichou wa Maid-sama!

Konusu ise şöyle;

Ayuzawa Misaki,uzun süredir erkek lisesi olarak hizmet vermiş,son bir kaç yıldır karma eğitime geçmiş olan Seiga Lisesi‘nin ilk kız öğrenci konseyi başkanıdır.Erkeklerin hakimiyeti altında ızdırap çeken kız öğrencileri kurtarmak ve hayatı erkek öğrencilere zehir etmek için canla başla savaşarak elde ettiği bu poziyonu,ne pahasına olursa olsun korumaya kararlıdır.

Ancak Misaki‘nin ailesinin durumu hiç iyi değildir.Hem okuldaki sorumluluklarını aksatmayacak,hem de maaşı ile ailesine katkı sağlayacabileceği  en uygun iş bir cosplay kafede hizmetçiliktir.

Okulda taş üstüne taş bırakmayan Misaki,iş yerinde müşterilere oldukça nazik ve itaatkar davranmak zorundadır.Bu durum ortaya çıkarsa otoritesinin sarsılacağını düşünen kahramanımızın en büyük korkusu işyerinde okuldan biri tarafından görülmektir.

Elbette her sakınan göze çöp batar…Okulun en popüler ve yakışıklı çocuğu Usui Takumi,Misaki’yi görür.Acaba Usui bu sırrı kendine mi saklayacak yoksa erkek düşmanı Misaki’ye karşı koz olarak mı kullanacaktır?

Ne zaman bu animeyi izlesem hem gülmekten gözlerimden yaş geliyor,hem de gözlerimin dolduğu,kalbimin sıkıştığı anlar oluyor…Özellikle Misaki tarafından san-baka (aptallar üçlüsü) olarak adlandırılan grup her ağzını açtığında gülme krizine girmek kaçınılmaz.

Hikaye esas olarak Misaki ve Usui arasındaki çatışmanın giderek aşka dönüşmesini anlatıyor.Fakat bunu içimizi bayan,ağdalı bir romantizm ile değil bol bol komedi ve kahkaha ile yapıyor.Bu yüzden biraz neşelenmek ve iyi vakit geçirmek istiyorsanız Kaichou wa Maid-sama! bunun için birebir.

İyi seyirler:)

BENZER YAZILAR

3 responses on "Kaichou wa Maid-sama! Tanıtım"

  1. Ayyy bağımlısıyım bu animeninn
    Ay favori ciftlerden biri

  2. Kübra’in profil fotoğrafı

    Maid sama ilk animelerimden biridir hala da devam ederim mangasını okumaya .Gerçekten de çok kaliteli bir yapım ^^

Bir mesaj bırak