japonca kursu  

Jisatsutou manga tanıtım

Bir süredir fazla bilindik mangaları okumaktan sıkılıp farklı bir konusu olan mangaları aramaya baslamıştım ve bu mangayı buldum. Yüz çizimleri v.b seyler o kadar ahım şahım olmasa da konusunun sizi mangaya bağlayacağını düşünüyorum.

Cizer: Mori Kouji

Tür: Dram,Trajedi,Psikolojik,Seinen

RawVolume Sayisi: 12

Hayata çesitli nedenlerle tutunamayan insanlarla alakali manga. Ekonomik sıkıntılar, hiç bir konuda başarılı olamama, toplumdan dışlanma gibi sebeplerden Japonya’da intihar miktari artmaktadir. Baş karakterimiz Sei (Yaşamak) ise hayatta hiç bir sey yapamamış birisidir. Annesi ve babasi bile onu hor gormeye baslamis artik. Ve Sei artik bunlardan sıkılmıştır. Buna artık bir son vermek için ismine ihanet edip bileklerini kesip intihar eder.

Hastaneye kaldırılan Sei doktorun kendisine sunduğu isterse ölebileceğini, yaşama haklarından vazgeçebileceğini belirten teklifi kabul eder ve kendisine verilen kontratı imzalar. Gözlerini kapatır ancak uyandığı vakit kendisini bir adanın içinde bulur. Yanında ise 60 civarı kişi bulunmaktadır. Karşılarında bir tabela vardır ve kendilerine bu adanın içinde herhangi bir şekilde istediklerini yapabilecekleri, herhangi bir kuralın olmadığını, insani haklarının korunmadığını artık Japonya’da ölü olarak tanındıklarını ve uluslararası sularda güvenliklerinin garanti edilmedigini belirtmektedir. Kimisi bu intihar adası olarak bilinen yerde kendini öldürür kimisi kuralsiz bir sekilde yaşar, kimisi ise hayatta kalmak icin uğraşır. Sei ise ne yapması gerektiğinden şüphelidir.

BENZER YAZILAR

2 responses on "Jisatsutou manga tanıtım"

Bir mesaj bırak