japonca kursu  

Japonya’ya Yolculuk – Kyoto Akvaryumu

Bugünkü yazımda Kyoto Akvaryumundan bahsedeceğim. Kyoto istasyonunun önünde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir tane harita var. Bu haritada da balık simgesi ile akvaryumun yerini gösteriyor. Ben de bu haritanın resmini çekip yürüyerek gitmeye başladım. Bir ara haritaya bakmama rağmen tam olarak nerede olduğumu anlayamadım ve bir Japon’a sordum. Zira köprü gibi bir yerden geçtim ve düzensiz bir yapı vardı. Neyse sonuç olarak akvaryuma geldim.

kyoto akvaryum2

Yukarıdaki haritanın sol kenarında balık simgesi ile gösterilen Kyoto Akvaryumunu görüyorsunuz. Bir tane parkın içinde yer alıyor. Motosiklet otoparkı da mevcut. Ben gittiğim sırada bir sokak kedisi gördüm. 2 tane Japon kadın kedinin resmini çekiyordu. Ben ise kediye yavaşça yaklaştım ve sevdim. Ben sevince Japon’lar da yanıma gelip sevip daha yakından resimlerini çektiler.

kyoto akvaryum4

Bir resim daha :)

kyoto akvaryum3

Neyse gelelim konumuza. Aşağıda akvaryumun girişini görüyorsunuz.

kyoto akvaryum5

Sanmayın ki akvaryum bedava :) Öğrenci indirimi mevcut. Ben de Arc academy giriş kartımı göstererek indirim aldım.  Fiyatlar aşağıdaki gibi:

kyoto akvaryum6

kyoto akvaryum7

1550 yen ödedim ve biletimi aldım.

kyoto akvaryum8

İçeride sanmayın ki sadece balık var. İçeride yemek yiyebileceğiniz bir kafe, oyuncak dükkanı ve minik bir tren müzesi de mevcut. Önce şu trenlere bir bakalım. Benim çok hoşuma gitmişti :) Ben sanki bu kısımla ilgili daha fazla resim çekmiştim ama ne hikmetse sadece 5 resim varmış telefonda.

Gelelim oyuncakçı dükkanına. Buradaki mağazada içeride göreceğiniz balıkların oyuncakları var. Bazı yapoz şeklinde bazıları peluş ayı gibi. Çok sevimliler baştan söyleyeyim :)

E artık gelelim balıklara. Balıkların bulunduğu akvaryumda oradaki balık hakkında bilgi veren yazılar mevcut. İçeride benim büyüklüğümde yengeçler de vardı. İçerisi karanlık olduğu için resimlerin çoğu karanlık. Gideceğiniz zaman göreceğiniz balıklar ahan da şunlar:

Bugünkü yazımız da bitti :) Sonraki yazıda görüşmek üzere.

BENZER YAZILAR

1 responses on "Japonya’ya Yolculuk – Kyoto Akvaryumu"

  1. MekaHasbey’in profil fotoğrafı

    Teşekkürler ) güzel bir yazı ve paylaşım ). Sayın Karolla Sensei gelirken güzel bir hediye getirirsiniz umarım )

Bir mesaj bırak