japonca kursu  

Japonya’nın maskotu pikachu

Yaklaşan Dünya Kupası 2014 için ilginç bir anlaşma duyuruldu. Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası organizasyonu için Japonya ve Adidas, büyük bir reklam kampanyası başlatı. Buna göre Adidas’ın tasarladığı Japonya formaları, ekranlarda ve saha dışında Pokemon karakterleri tarafından tasarlanacak. Ana maskot olaraksa Pikachu seçilmiş.

Adidas ve Japonya futbol federasyonunun Pokemon şirketi ile yaptığı anlaşma sonucu Pokemon’un ilk 11′i Japonya formasıyla poz verdi. Pokemon’lu Japonya 11′i ise şöyle; kaptan Pikachu, Meowth, Bulbasaur, Charmender, Squirtle, Chespin, Froakie, Fennekin, Pancham, Helioptile ve Litleo.

Brezilya Dünya Kupası’nın resmi maskotu Fuleco’nun da Pokemon karakterlerine benzer bir tipte olduğunu düşünürsek Japonya’nın bu taktiği mantıklı duruyor. Adidas da bu kampanyayla birlikte hem Japonya içinde hem de dünya çapında daha fazla Japonya takımının reklamını yapmak ve formasını satmak istiyor. Pokemon hayranları, sevdikleri karakterler üzerinde bu formayı görünce zaten bir istek doğmuştur herhalde.

Japonya’nın Dünya Kupası’ndaki grubunda rakipleri ise Fildişi, Yunanistan ve Kolombiya. Acaba bu Pokemon ilk 11′i Tsubasa’nın takımıyla karşılaşsa ne olurdu, merak etmiyor değiliz.

kaynak

BENZER YAZILAR

1 responses on "Japonya'nın maskotu pikachu"

Bir mesaj bırak