japonca kursu  

Japonya İslam alemini utandırdı

Japon Deniz Kuvvetleri, Doğu Türkistan Bayrağını Çekti!

Doğu Türkistan’a bağlı Turfan kentinde Çin ile Doğu Türkistanlılar arasında yaşanan çatışmalarda 38 (dahada çok olduğu iddia ediliyor) Uygur Türk’ünün katledilmesi Japonya’yı ayağa kaldırdı. Japon Devleti,Çin’e uyarı göndererek olayların son bulmasını istedi. Başkent Tokyo’da bayraklar yarıya indirilerek olaylar protesto edildi…

Japonya’nın başkenti Tokyo’da Doğu Türkistan’da yaşanan vahşetleri kınamak için yaklaşık 2000 kişinin katılımı ile miting düzenlendi. Doğu Türkistan için meydanlara dökülen Japonların bu tavrı, kardeşlerinin çektiği zulümlere sessiz kalan İslam ülkeleri ve Müslümanlar için de anlamlı mesajlar içeriyordu.

TOKYO’DA TÜRK BAYRAKLARIYLA ÇİN PROTESTOSU
Çin zulmünü protesto için meydanlara dökülen binlerce kişinin arasında Japon politikacılar, Japonya’da yaşayan Tibetliler, Moğolistanlılar ve Tayvanlıların da bulunması dikkat çekti. Mitingde, Japonya, Doğu Türkistan, Tibet ve Tayvan’la birlikte ‘Türk Bayrağı’ da dalgalandırıldı.

japonya türkistan2

japonya türkistan

BENZER YAZILAR

22 responses on "Japonya İslam alemini utandırdı"

 1. unravell’in profil fotoğrafı

  Başlığı okuyunca ilk başta içimi bir korku sardı :D Fakat yazıyı okuyunca ne kadar doğru olduğunu anladım. İnşallah Japon-Türk kardeşliği hiç bozulmaz ^^

 2. ハカン’in profil fotoğrafı

  allahım ya rabbim her japonya ile ilgili birşey okuduğumda daha çok aşık oluyorum oraya inşallah gidebilirim oraya çok gurur verici birşey

 3. Yıldız’in profil fotoğrafı

  İşte bu yüzden seviyorum bu ülkeyi. Çoğunluğu müslüman olmayan bir ülke, sırf haksızlık diye böyle bir şey yapıyor. Buradan anlıyoruz ki insanın müslüman/ateist türk veya japon olmasına değil önce ‘insan’ olmasına bakacaksın.

  Hoş birde çinle pek anlaşamamanın verdiği gazın da etkisi vardır elbet :D Ama ben bir türk ve bir müslüman olarak çok teşekkür ediyorum onlardan. Allah razı olsun ne diyelim.

 4. taylan özgür’in profil fotoğrafı

  hımmm türk bayrağı niye mavi anlamadım ama genel olarak türkleri temsili olarak konmuşsa sıkıntı yok :D gerçi olayımız bu değil harbi odunlaştık millet olarak diyecek birşey yok…

 5. Enes Sancak’in profil fotoğrafı

  Bizimkiler de Çinli diye Japon dövedursunlar. Daha olmadı ama ona da sıra gelecek :D

 6. Tüm bu olanların ve verilmesi gereken tepkilerin insanlık adına değil de din ve millet adına olmasını beklemek kadar bu yapılan zulümleri destekleyici bir şey yok bence. Tabi ki Müslümanlar da bu konuda gerekeni yapmalıdır ama sanki Müslüman olmayanların tepkileri şaşırtıcı gibi davranmak bana hoş görünmüyor açıkçası. Sadece Doğu Türkistan değil tüm dünyadaki tüm zulümler ve savaşlar, haksızlıklar birer insanlık ayıbıdır! Buna tüm insanlığın dil, din, ırk ayırt etmeden karşı çıkması gerekir ki bunu yazmamın sebebi tüm zulümlere sanki sadece “kardeşlerimiz” maruz kaldığında ya da en çok o zaman haykırarak karşı çıkmalıymışızcasına konuşulması. Japonyadaki insanların böyle düşünmemesi çok güzel ama bu haberi yapanlar da umarım Japonyadaki insanlar gibi düşündükleri için haber başlığını ve içeriğini böyle seçmişlerdir..

 7. Bence başlığı değiştirin. Konu içeriğiyle alakası yok. İnsan ilk etapta hiç bir şey anlamıyor. Japonya’nın islam ülkelerine karşı bişey yaptığını düşünüyor. Başlığı okuyunca ufak çaplı bir şok yaşadım ve ne yapmış bu Japonlar diye hemen yazılanlara inanmayı red ederek başlığa girdim.

  • LearNihongo’in profil fotoğrafı

   İslam aleminin yapmadığı yaparak onları utandırıyor. Başlık yeterince açık bizce. Ve cuk diye oturmuş denebilir.

  • Doğu Türkistan’ın Müslüman olduğunu bilmiyor olmanız sizin ayıbınız! Başlık kafi derecede uygun. Bence siz pek anlamamışsınız!

  • Türk’ün Türk’ten başka dostu yok Dersin, Nüfusunun %70 i ATEİST Japonya yürür sen izlersin….

   • Yazdığım şeyi anlayın bence ondan sonra cevap verin Gülşen Hanım. Nedir bu milletimizdeki herkesi hemen suçlama havası?

    Türkçe’nin çok farklı yönlere çekilebilecek bir yapısı var. Başlığı okurken ister istemez, Japonların müslümanlara bir şey yaptığını düşündüm. Müslümanları utandıracak kadar kötü ne yapmış olabilirler diye bir durdum düşündüm. İçeriği okuyunca da olayın çok farklı olduğunu anladım. Demek istediğim buydu. Başlık evet cuk oturuyor. Ona lafım yok. Ama sadece içeriği okuyanlar için. Yoksa sadece başlığı okuyarak çok farklı izlenimlere de kapılınabilir. Ve şimdi birileri de bir yerlerden hortlayıp, içeriği okumadan yorum yapanların hatası gibi laflar etmesin. Demek istediğim tek şey, ‘daha açıklayıcı bir başlık olsaymış keşke,’ydi.

   • Seiko Rina’in profil fotoğrafı

    türkün düşmanı türktür bizim ülke uyuyo japonlar protestoyla bizi savunuyo utann.

 8. İşte bu Japon’ları kötülüyenler bunu okusunlarda insanlığından utansın, tabii halen insanlığı dedikleri şey kaldıysa, ya da vicdanları kaldıysa.

 9. Utandırdı diye okuyunca bir an korktum ama okuyunca cidden de Japonları neden bu kadar sevdiğimi bir kez daha anlamış oldum cidden gurur duyuyorum Japonya taa oralardan nasıl protestolar yapıyor bizim ülke hala uyusun HELAL OLSUN SANA JAPONYA şimdi daha da Japon Dili ve Edebiyatı okuyup oraya gitmeyi istedim

 10. bizimkiler anca yaşasın eşcinsellik diye bağırsın…

 11. Volkan’in profil fotoğrafı

  Bu insanları bu yüzden tebrik ediyorum. Hep onurlu ve sadık insanlar olmuşlardır. Helal olsun!

Bir mesaj bırak