japonca kursu  

Inu x Boku SS Tanıtım

Anime inceleme: Inu x Boku SS

İsim: Inu x Boku SS

Tür:Komedi,Romantizm,Doğaüstü Güçler

Yapım Yılı: 2012

Bölüm Sayısı: 6/12

inu-x-boku-ss-resimleri4

Hayatımın anlamı size hizmet etmek,Riricho-sama….

 2012 kış sezonunun flaş serilerinden biri olan Inu x Boku SS ,piyasada bolca bulunan romantik komedilerin bir adım önüne geçen,her bölümünde kahkaha fırtınalarının estiği ve yine her bölüme ait farklı kapanış müziklerine sahip,muhteşem bir anime.

Eveet, gelelim animemizin konusuna;

Shirakin Riricho,soylu ve zengin bir aileye mensup olan fakat bundan dolayı hayatı boyunca hiç arkadaş edinememiş,en sonunda yalnızlığını kabul ederek bu şekilde yaşamaya karar vermiş bir kızdır.
Ailesi tarafından da dışlanmış olan Riricho en sonunda kendi başına yaşamaya karar verir ve bunun için herkesin kalamadığı,özel bir malikane olan Ayakashi Kan’a taşınır.
Ayakashi Kan‘ın bir diğer özelliği ise,her sakininin, Secret Service tarafınan atanan özel bir ajan ile korunmasıdır.

inu-x-boku-ss-resimleri7

Riricho en başta bu korumayı reddeder.Fakat kendisini korumakla görevli olan Soushi‘nin bu yola baş koyduğunu görünce ister istemez durumu kabullenir.(Baş koymaktan kastım,her reddedildiğinde seppuku yapmaya teşebbüs eden bir ajan bu Souishi.)
Buraya kadar klasik bir Tsundere ve onun kalbinin buzlarını eriten Bishounen hikayesi gibi gözüken animemizin koptuğu noktaya geldi sıra;
Sadece çok zengin ve seçkin kişilere hizmet vermesinin dışında, Ayakashi Kan‘ın birde görünmeyen yüzü vardır.
Bu malikanede oturan herkesin atalarının arasında Ayakashi‘ler(şeytanlar) ve Youkai‘ler (hayvan ruhları,canavarlar) bulunmaktadır.Atalarının reenkarnasyonu olan ve yarı-insan yarıcanavar olarak doğan malikane sakinleri,burası sayesinde rahat rahat yaşama imkanı bulmuşlardır.

inu-x-boku-ss-resimleri11

Hikayemizin romantik kısmı ise Riricho‘yu korumakla görevli olan Soushi‘nin, vakti zamanında Riricho tarafından kurtarılan bir tilki ruhu olması ve bu yüzden kendini ona adaması ile gelişiyor.

Herşeyden önce, 5. bölüm kapanışında Kagerou tarafından seslendirilen S&M adlı şarkıya bayıldım.Her şeyi, (sadece insanlar değil) canlı-cansız her türlü varlığı sadist veya mazoşist olarak ayıran kahramanımızın gezip geldiği yerlerden getirdiği hediyeler ise akıllara zarar…

Değinmek istediğim bir diğer nokta ise çizimler…Şahsen kötü çizilmiş anime veya mangalara bakmaya bile tahammül edemediğimden Inu x Boku SS  bu açıdan tatmin edici.

Bakalım gelecek bölümlerde ikilinin arasında bir aşk mı filizlenecek, yoksa zaten kalbi kırık olan Riricho‘nun kalbinin daha fazla parçalanmasını mı izleyeceğiz?

Merakla bekliyoruz efendim :)

BENZER YAZILAR

3 responses on "Inu x Boku SS Tanıtım"

  1. defne’in profil fotoğrafı

    eğlenceli bir anime zaten miketsukaminin kulaklarını ve gözlerini görünce başladım:) teşekkürler:) bir de mangası türkçeye çevrildi mi

  2. Kübra’in profil fotoğrafı

    Bu seriye Miketsukami için başlamıştım.İki gözü farklı olanlara karşı ilgim var :P
    Gerçekte de eğlenceli bir seri.Buna karşın mangası son hikayesine girmiş :( Umarım mangası bittikten sonra 2.sezon yaparlar ^^

  3. Direk başladım seriye :D Teşekkürler

Bir mesaj bırak