japonca kursu  

İkimono Gakari japon müzik grubu

Ikimono-gakari 1999 yılında çıkış yapan Japon pop rock grubudur. 1999 yılında Hotaka Yamashita ve Yoshiki Mizuno tarafından Kanagawa’da kurulan gruba, daha sonra ana vokalist Kiyoe Yoshioka aynı yılın Aralık ayında katılmıştır. Ikimono-gakari (Japonca: 生き物係) bir Japon ilkokulunda bitkilere ve hayvanlara bakmakla görevli çocukları ifade eder.

Kuruluş 

1989’da, Mizuno ve Yamashita ilk defa birinci sınıfta şans eseri karşılaştılar. İkisine de “ikimono-gakari” olma görevi verilmişti. Yamashita ile Mizuno, 1 Şubat 1999’da grubu kurup, çok da ciddiye almadan sokaklarda canlı performans sergilemeye başladılar. Grubun ismini ise, birinci sınıftaki ortak deneyimlerinden esinlenerek “ikimono-gakari” koydular. İlk başlarda Masayoshi Yamazaki coverları yapıyorlardı.
Aralık 1999’da Yoshioka gruba katıldı. O günlerde, Mizuno ve Yamashita, sokak performansları için sıradışı olacağını düşünerek bayan vokalli bir grup kurmak istiyorlardı. Yoshioka, sınıf arkadaşlarından birinin kardeşiydi; gruba ana vokalist olarak katıldı ve artık grup bu günkü halini almış oldu. Artık 3 kişi oldular.

IkimonoGakari

ÜYELER

Kiyoe Yoshioka (Japonca: 吉岡 聖恵 – Yoshioka Kiyoe) 29 Şubat 1984 (29 yaşında), grubun vokalisti. Shizuoka’da doğup, daha sonra 5 yaşındayken Atsugi, Kanagawa’ya taşındı. Takma isimleri “Kiyoe”, “Kiyo-chan” “Se-Ki”, “Las Kiyo” ve “Ponyo Megumi”.

Yoshiki Mizuno (Japonca: 水野 良樹 – Mizuno Yoshiki) 17 Aralık 1982 (30 yaşında), grubun lideri ve gitaristi. Genellikle elektro gitar kullanır. Doğum yeri Hamamatsu, Shizuoka ili. Fakat küçük yaşta Ebina, Kanagawa iline taşındı.

Hotaka Yamashita (Japonca: 山下 穂尊 – Yamashita Hotaka) 27 Ağustos 1982 (30 yaşında), grubun gitaristi ve armonikacısı. Kanagawa ilinin Ebina şehrinde doğdu.

.
Stüdyo Albümleri
2007: Sakura Saku Machi Monogatari
2008: Life Album
2008: My Song Your Song
2009: Hajimari no Uta
2012: Newtral

NOT: ‘Sakura’ en popüler halk şarkısıdır.Aynı zamanda sakura japonların kiraz ağaçlarına verdikleri addır.Sakuralar açtığı zaman yürüyebilmek çok önemli görülür.Hangi şehirlerde ne zaman açılacağı halka duyurulur.
Aynı zamanda sakura cesitli ruhsal varliklari kartlara hapsetmek suretiyle onlari kullanabilen bir anime kahramanidır.

Buradan dinleyebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

8 responses on "İkimono Gakari japon müzik grubu"

  1. kemal’in profil fotoğrafı

    Elinize saglık uzun sureden berı dınledıgım bır gruptu zaten narutonun ve bır cok anımenın openıng ve endıng sarkıları bu gruba aıttır sakura, kıss kıss ve blue bırd en sevdıgım sarkılarıdır

  2. Burcu’in profil fotoğrafı

    Sakura gerçekten mükemmel bir şarkı ayrıca Hanabi ve Burubado isimli şarkılarını da şiddetle tavsiye ederim :)

Bir mesaj bırak