japonca kursu  

Highschool of the Dead Tanıtım

Anime inceleme: Highschool of the Dead

İsim: Highschool of the Dead

Tür: Aksiyon,Gerilim,Doğaüstü Güçler,Ecchi

Yapım Yılı:2010

Bölüm Sayısı:12/12 +1

ölülerin gününe merhaba diyelim!

Güzel bir bahar sabahı hayal edin…Kuşlar,çiçekler,parıldayan bir güneş,tertemiz hava,insanların yüzlerinde baharın verdiği tazelenmişlik ifadesi…Şimdi bu sahneye zombileride dahil edin…Bir dakika nasıl yani???

Genellikle bu gibi kaos durumlarında kahramanlar dünyayı kurtarmaya çalışır.Highschool of the Dead ise işlerin bir anda çılgın bir hal aldığı dünyada,hayatta kalmaya çalışan bir avuç insanın hikayesini anlatıyor bizlere.

Takashi Komuro oldukça sıradan sayılabilecek yaşamında,herhangi bir lise öğrencisinin günlük dertleri ile kuşatılmış durumdadır.Uzun zamandır hoşlandığı Rei bir başkasıyla beraberdir ve kahramanımız bu nedenle kendine depresyonlardan depresyon beğenmektedir.Takashi, bu hallerine daha fazla dayanamayan çocukluk arkadaşı Takagi tarafından bir güzel azarlandıktan sonra biraz hava almak için çatıya çıkar.

Herşey son derece normal seyrederken okulun kapısında beliren garip bir adam,onu uzaklaştırmak isteyen öğretmenlerden birini ısırır.Çok geçmeden ısırılan öğretmen zombiye dönüşür ve okulda salgın başlar.

Takashi, sağ kalmış bir kaç öğrenci ve bir öğretmen ile okuldan kaçmayı başarır.Şehrin yarısı insan etine aç zombilere dönüşmüşken, hayatta kalmak  için birbirlerine güvenmekte başka çareleri yoktur.

Özellikle Holywood ‘da sıkça karşımıza çıkan zombi kıyameti teması bu seride aksiyon ve ecchi ile beraber sunuluyor.Beylerin bu seriyi izlerken Takashi’nin yerinde olmayı dileyeceklerinden eminim.Sonuçta ortada bir ölüm kalım mücadelesi varken belli başlı bir takım toplumsal kurallar göz ardı edilebilir değil mi? :)

Çizimleri ile göz dolduran seri,gerek makineli tüfekler,ağır askeri teçhizatlar,gerek katanalar,süngüler ve mızraklar ile tadına doyulmaz aksiyon sahneleri içeriyor.

Serimizin,hikayenin işlendiği 12 bölümünün yanı sıra,ufak bir yan hikayenin anlatıldığı tek bölümlük OVA‘sı da mevcut.

Birbirinden güzel kızlar ve dur-durak bilmeyen bir aksiyon üzerine,bir tutam romantizm ve erotizm katan,yani izlememek için bahane bulamayacağınız bir animedir efendim Highschool of the Dead.

Highschool of the Dead İzle

Highschool of the Dead Manga oku

İyi eğlenceler:)

 

BENZER YAZILAR

0 responses on "Highschool of the Dead Tanıtım"

Bir mesaj bırak