japonca kursu  

Fullmetal Alchemist 2:Brotherhood

Anime inceleme: Fullmetal Alchemist 2:Brotherhood

Fullmetal-Alchemist-Brotherhood

fullmetal alchemist 2 yada fullmetal alchemist bortherhood diye adlandırılan anime. bir de fullmetal alchemist var. bizim bahsettiğimiz 2. versiyon olanıdır. birinci çekilen anime mangadan yani orjinal hikayeden sapmıştır. brotherhood serisi ise mangaya sadık kalarak çekilen animedir. konusundan bahsetmek gerekirse: al ve ed adlı iki kardeşin anneleri öldükten sonra onu tekrar diriltmek için simyaya başvurmaları sonucunda al’ın vücudunu ve ed’in ise bir kol ve bir bacağını kaybetmesiyle başlıyor hikayemiz. al vücudunu edward ise diğer uzuvlarını almak için yola çıkarlar.

bir fikir: daha dün bitirdiğim bir seri. ne zamandır izlemek istiyordum. serinin birinici yapımını izlemedim. ben orjinal mangaya göre gideni izlemeyi tercih ettim. açıkçası şu zamana kadar niçin izlemedim diye de kendime kızıyorum. öncelikle çizimler müzikler karakterler çok iyi yansıtılmış. simya adı verilen eşit takasa dayalı bir sistemle ilgili animemiz. şu ana kadar izlediğim en iyi serilerden biridir. kesinlikle harika bir yapım. animede müthiş bir plan var birkere. bir homonculusun amacına ulaşmak için nasıl yıllarca uğraştığını görüyoruz. özellikle 4. bölümde beni çok etkilemişti. 61 bölümlük bu seride 60. bölüm ufkunuzu açıyor: tanrının yaratılması.

BENZER YAZILAR

8 responses on "Fullmetal Alchemist 2:Brotherhood"

 1. Tiyes (ペイン)’in profil fotoğrafı

  Bende 2. seriyi izlemedim yarıda kaldı kısa zamanda tamamlıycam ve bence de muhteşem bi yapım…

 2. busunako’in profil fotoğrafı

  izlediğim en iyi animelerden birisi. çok sağlam yazılmış muhakkak izlenilmeli

 3. Kübra’in profil fotoğrafı

  Konusu ve anlatımıyla asla sıkılmadığım animelerden birisidir.Hala arada açıp izlerim.Herkesin izlemesi gereken animlerden bence.

 4. herkese tavsiye edeceğim muhteşem bir anime…

 5. Konu dışı olacak ama;

  internette orginal (japonca) olarak manga okuyabileceğim siteler varsa önerebilir misiniz?

 6. LearNihongo’in profil fotoğrafı

  evet brotherhoodun filmi yapılacakmış. valla birinciyi izlememeyi düşünüyorum. büyüsü kaçmasın :) ovaları izledim bitmiştir fma benim için :) sıradaki anime wolfs rain. onu izlicem :)

 7. Benim de arşivimde bulunan bir animedir.Kesinlikle her anime severin izlemesi gereken bir seridir.Karakterlerle özleştiğiniz zaman kendinizi bambaşak bir dünayda buluyorsunuz.

  Sayın karolla 1. seriyide izlemenizi öneririm.Mangaya sadık olmasada oda güzeldi.Farklı karakterler vardı.Bir de 2006 yılında çıkan "Conqueror of Shamballa" isimli final filmi vardı.İzlenmeli bence yani :D:D

  Birde sanırsam Brotherhood'un movie sini yapacaklarmış.

Bir mesaj bırak