japonca kursu  

Devil My Cry

devil my cry

Capcom’un popüler PlayStation II oyunu olan Devil May Cry’dan uyarlanan anime; bir iblis avcısı olan Dante’nin, maceralarını anlatır. Şeytan bir babadan (Sparda) ve insan bir anneden (Eva) doğan Dante, kendi bürosu olan “Devil May Cry”da, Morisson’un kendisine getirdiği işlerle hayatını sürdürmektedir. İlk bölümde Patty adındaki büyük bir mirasın varisi olan küçük bir kız çocuğunu korumakla görevlendirilir.

şeytan

Dante. dikkat ettiyseniz danteden sonra cümle getirmeyip nokta koydum. dante anlatılmaz izlenir. tıpkı alucard gibi. zaten bir çok anime sever tarafından karşılaştırılır. dante mi alucard mı. 2side ölümsüz falan filan. 2 farklı anime dünyasını karşılatıracak değili. zaten konumuz da bu değil. anime hakkında görüşlerimi yazmak gerekirse. nerdeyse her bölümde bir macera var. ses ve çizim olarak gerçekten başarılı. dantenin karizmazı da bu aksiyonla beraber tadından yenmiyor. ama kısa bir anime olması bizleri üzüyor. haa izlenirmi. elbette. dante gibi bir karakteri herkes mutlaka görmeli.

BENZER YAZILAR

2 responses on "Devil My Cry"

  1. Burcu’in profil fotoğrafı

    Benim (çocukluk dönemlerimi saymazsak, tekrar anime izlemeye başladığımda) izlediğim ilk animeydi ve her zaman için ilk 10daki yerini koruyacak. Dante gerçekten anlatılmaz izlenir :)

  2. busunako’in profil fotoğrafı

    pek başarılı bulmadığım bir anime

Bir mesaj bırak