japonca kursu  

Code Geass Tanıtım

Anime inceleme: Code Geass

code-geass-1

Savaştan yedi yıl sonra; Lelouch lisede okumaktadır. İçinde askeri bir sır barındıran kamyonu çalan teröristler yoldan çıkarlar. Lelouch, kontrol etmek için kamyonun yanına gider. Duyduğu ses yüzünden içine bakmak ister ama içeride mahsur kalır. Kamyon tekrar hareketlenir, üstelik peşlerinde Britanya özel kuvvetleri vardır. Teröristlerden Karen, Nightmare olarak adlandırılan dev robot ile karşı saldırıya geçer. Kaçmayı başaramayan Lelouch kamyonun içerisinde yakalanır. Onu yakalayan çocukluk arkadaşı Suzaku’dur. Bu sırada kapalı olan bölme açılır ve içinden esrarengiz bir kız çıkar. Bu sırada olay yerine gelen Britanya askerleri Lelouch ve kızı yakalar. Leouch’un vurulmasına engel olmak isteyen Suzaku, Britanya askerleri tarafından vurulur. Lelouch’un öldürülmesine engel olmak isteyen kız da vurulur, ölmeden önce Lelouch’a özel bir güç “GEASS” verir. Lelouch, bu gücü Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar verir.

code-geass-15

Adı: Code Geass: Lelouch of the Rebellion 2

Tanıtım: Black Rebellion olayından bir sene sonra Order of the Black Knights’dan birçok önemli kişi tutuklanmış, idam kararları beklenmektedir. Bu sırada ortada olmayan Zero’nun isyanda öldüğü iddia edilmektedir. Area 11 ise bu olaylardan sonra eskisinden daha da sıkı bir Britannia yönetimine ve baskısına girmiştir. Bütün bunları uzaktan izleyen ve eski kimliğinden habersiz, kendine boş gelen yaşamını sürdüren lise öğrencisi Lelouch ise; gizemli C.C. ile yollarının bir kez daha kesişmesi sonucu hafızasını yeniden kazanarak “gerçek” kimliğine tekrar bürünecektir. Şimdi başladığı işi bitirmek üzere harekete geçen Zero’nun mücadelesi eskisinden de zorlu olacaktır.

code-geass-9

bendenizin naçizane bu anime hakkındaki yorumu: karakter tanıtımlarını yapmak isterdim ama hemen hepsi birbiriyle bağlantılı ve spoiler bilgi olur die yer vermedim. genel olarak code geass, death note’un rakibi bir anime olarak görülse de code geassda stratejik hamleler daha fazla. bir satranç oynar gibisiniz. açıkçası deaht note sevenler bu animeyi de sevecektir. 2 sezon çekilmiş ve bitirilmiştir. 2010 da 3. sezonun çekilmesine karar verildi.. yayınlandığı yıl en iyi tv serisi seçilmiştir. anime ilk bakışta mecha(robot)lar üzerine kurulmuş gibi olsa da hiç de öyle değil. mecha sevmeyen biri olarak bu animeyi başarılı buldum. kesinlikle izleyin derim. özellikle sürpriz finali ile en güzel anime sonlarından birini yaparak kendinden bahsettirmiştir.

BENZER YAZILAR

4 responses on "Code Geass Tanıtım"

 1. mushishi’in profil fotoğrafı

  Kısa sürede bitirdiğim nadir animelerden birisi.
  Gerçekten çok severek izledim ve tavsiye ederim. Yayınlanan her bölümünü izledim.
  Tanıtım güzel olmuş elinize sağlık. :)

 2. MekaHasbey’in profil fotoğrafı

  üç günde iki sezon izledim hiç sıkılmadan çok güzel seriydi. Ve sonunuda iyi bitirdiler izleyecekler olduğu için anlatmayayım daha fazla
  Code Geass :R1
  Code Geass :R2
  Code Geass : Boukoku no Akito 4 Bölümlük ovası 1 bölüm yayınlandı aylardır diğer bölümü bekliyorum
  3.Sezonu da hiç duymadım Yalnız

 3. LearNihongo’in profil fotoğrafı

  Bazen 1 numaralı serim olabilir diye düşünmedim değil. Zamanım olsa bir daha izlerim.

 4. Guzel bir tanitim olmus, kendi yorumum; guzel bir seriydi fakat once Death Note izleyen birisi icin 2. kalite gelir gibime geliyor. Ne kadar rakip degil deseniz de bence konu olarak cok ama cok benziyordu. Guzel mi ? A evet guzeldi ve neredeyse Death Note kadar keyif aldim…

Bir mesaj bırak