japonca kursu  

Bleach

Anime inceleme: Bleach

ichigo

BLEACH

Tite Kubo dındaki mangaka tarafından yazılmıştır. e tabiki de animesi de mevcut. günümüzde en çok izlenen animelerden biri durumunda. benim de takip ettiğim bir seri tabiki.önce wikipediadan copy pastimizi koyalım sonra benim görüşlerime geçelim :)

Seri, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan bir lise öğrencisi (Ichigo Kurosaki)’nin hayatını anlatır. Rukia Kuchiki isimli bir Şinigami (Ruh Kesici) bir gün bir Hollow’u (Kötü Ruh) takip ederken Ichigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini Ichigo’ya aktarmak zorunda kalır. Böylece Ichigo ve Rukia’nın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Kidoh yapar ve onları Ruh Toplumu’na (Soul Society) yollarlar.

Hikayenin ilk bölümleri, şinigamilik işinden çok karakterler ve geçmişlerine odaklanmıştır. Olaylar açıldıkça hikâye Şinigami dünyasına diğer bir deyişle Ruh Toplumuna (Soul Society) doğru derinleşmeye başlar.

görüş vakti :)

aslına bakarsanız sanırım 6. şans vermem sonucunda sevdiğim animedir. ne izlesem ne izlesem derken karar verdim izlemeye. pişmanmıyım evet! ne kadar bukadar geç başladım diye pişmanım :) seri en iyi dövüş sahneler ödüllerini almış bir hikaye. her karakterin zampaktoularına bağlı olarak farklı yetenkleri güçleri var. e tabiki ruh güçleri de çok önemli. işte bizim ichigo tavana vuran bu ruh gücüyle aldı başını gitti. aslına bakarsanız ben hiç bir animede bu kadar hızlı güçlenen bir karakter görmedim. tubo’nun acelesi var sanırım :) seri kesinlikle izlemeyi hakediyor. tek kötü yanı ise sürekli filler bölümlerin girmesi. girsin birşey demiyoruz da 40-50 bölüm arka arkaya filler de olmasın yahu ama oluyor. serinin 3 de 1i fillerdir. an itibariyle de filler bölümlerdeyiz..izleyin izletin derim.

BENZER YAZILAR

5 responses on "Bleach"

  1. Remking.’in profil fotoğrafı

    Bleach kesinlikle hem konusuyla, hem çizimleriyle, hem karakterleriyle, hem açılış ve kapanış daha doğrusu tüm müzikleriyle harika bir anime serisi.

  2. Ahmet Faruk VATANKURTAR’in profil fotoğrafı

    bleach i bitirdim filmlerini de izledim doyamadım artık youtubeden amv leri tekrar tekrar izliyorum ağliyim mi güliyim mi bilemedim

  3. öncelikle şunu belirtmeliyim ki birçok filler bölüm karakterlerin güçlerini tanımamız açısından oldukça faydalı. özellikle zanpakutou arc. neredeyse tüm zanpakutouların resmi geçidi gibiydi… ben bir tek bounto muhabbetinde sıkıldım. bleach to beach gibi eğlenceli filler bölümler de vardı. benim gibi animeyi bitirip ama çok özleyip ara ara açıp bakmak isteyenler için iyi oluyor filler bölümler. animenin 2013’te devamı gelecek zaten… kesinlikle izlenmeli :)

  4. Bleach candır animesi süperdir sevmeyenleri hiç anlamam :D

Bir mesaj bırak