japonca kursu  

Bleach bitti. Yeni 3. kim olacak?

Bleach..

Japonca adıyla Burīchi..

2001’den beri mangası gözlerimizin önünde şekillendi. Mangaka Tite Kubo çizim tarzı yüzünden bizler tarafından bira eleştirildi. Zira arka planlar hep boştu. Sürekli bakışmalardan sayfalarca konuşma balonu eksikti.. Manga okuyom denecek bir eser yerine mangaya bakıyorum denebilecek bir eer Bleach’in mangası. Buna rağmen 2005’te Şogakukan Manga Ödülü’nü aldı.

Gelelim animesine..

5 Ekim 2004’ten beri Bleach karakterleri kanlı canlı karşımıza çıktı. Gerek çizim kalitesi gerek müzikleri ile bize keyifli anlar yaşattı. Öncesinde Death Note izlemiş olanlar farklı bir shinigami kavramıya karşılaştı. Açıkçası ben de ilk başa yadırgamıştım. Shinagimi yerine başka bir kelime verilseydi daha iyi olabilirdi.

Animesinin göze çarpan ilk yanı ana bölüm kadar filler bölümün olması. Sürekli ara vererek izlediğimiz bir seri oldu Bleach. Bırakanlar azımsanmayacak kadar çoktu. Biri de benimdir. Ama seri biteceği için günümüzün en büyük 3 animesinden biri onuruna baştan bir daha izleyeceğim fillerler hariç tabi.

Neyse..

Gelelim konumuza daha önce şu haberde Bleach’in biteceğini duyurmuştuk.

Peki One piece ve Narutonun yanına bu sefer hangi anime 3. olarak gelecek?

İlk adaylar arasında Toriko ve Fairy Tail var.

Torikoyu pek izlemedim açıkçası. Youtubeden bir kaç dövüş sahnesine baktım. İlgimi çekmedi değil. Önerildi de bana izlemem için. Sanırım başlayacağım. FAiry Taili ise 80 bölüm falan izledim. Çakma naruto ve araklama one piece gibi geldi bana. Koca büyü dünyasında herkes farklı büyü yapıyor. Büyü öğrenilen birşey değilmiydi? Neyse bence bu 2 seriden Toriko bira daha baskın geliyor. Zamanla göreceğiz tabi. Şuan için fairy tail 3. olur ama ileride toriko onu tahtından indirecektir.

BENZER YAZILAR

3 responses on "Bleach bitti. Yeni 3. kim olacak?"

  1. MekaHasbey’in profil fotoğrafı

    Bleach yeni sezon gelecek 3. aramaya gerek yok bence :D Mangadaki olayları birebir fillsiz olsa iyi olur ama olursada izleniyo :D

  2. bleach’in mangası devam ettiği için, bleach 2 adıyla yeni anime serisi gelecek… henüz bitmiş değil yani :) manga’da quincy-shinigami savaşları kıyasıya sürüyor…

  3. Hunter x hunter da iyi bir aday

Bir mesaj bırak