japonca kursu  

Cep telefonundan japonca yazmak

Cep telefonunda japonca yazmak

Bugün cep telefonundan nasıl japonca yazılacağını göreceğiz. Tabi bunu genel olarak yeni nesil telefonlarda yapabiliyoruz. ben size android işletim sisteminde kullanılan bir yazılımdan bahsedeceğim. bu yazılım sayesinde istediğiniz dilde yazı yazmanız mümkün. ben kendi telefonumda japoncayı kurdum.

MultiLing klavyesi ile bu işlemi yapacağız.

yazılım android markette mevcut. telefonunuzdan android markete girip multiling diye aratıp bulup kurabilirsiniz. diğer diller için paket indirmeniz gerekir. japonca dil paketi vs. bu klavye ile kopyala yapıştır vs yapmanız da mümkün. ayrıca q klavye t9 gibi seçenekler de var. türkçe dil paketini indirmeyi unutmayın.

YAZILIMIN VİDEOSU

MULTILING NASIL KULLANACAĞIM?

porgramı indirdikten sonra telefonunuzun ayarlar – klavye ve dil seçeneğinden klavye olarak orada multingi göreceksiniz işaretleyin ve kullanmaya başlayın.

BİR DİLDEN BAŞKA BİR DİLE NASIL GEÇERİM?

klavye açıkken üzerinde hangi dil olduğunu gösterir. o dil çubuğuna (genelde space tuşudur) basılı tutun. çıkan ekrandan yüklü olan diğer dilleri görebilirsiniz.

TÜRKÇE KARAKTERLERİ NASIL YAZACAĞIM?

bir harfin üzerine basılı tutmanız halinde o harfin diğer formları çıkar. örneğin ğ yazmak için g ye basılı tutun açılan menüden ğ seçin. zaten başka çıkmaz seçenek :)

JAPONCA YAZARKEN ÇOK AZ KARAKTER VAR DİĞER KARAKTERLER NEREDE?

japonca harfler gruplandırılmıştır. mesela a harfine basarsanız e, i, u ve o harfleri de çıkar. tabi japonca olarak :) yada ma hecesine basarsanız me mi mu mo çıkacaktır.

ben kullanıyorum çok faydasını görüyorum. umarım sizler de faydasını görürsünüz.

yazılım hakkında ayrıntılı bilgi ve kullanıcı yorumlarını şu adresden görebilirsiniz. tıkla :)

BENZER YAZILAR

5 responses on "Cep telefonundan japonca yazmak"

  1. daha öncede yazmıştım, ama site değişince silindi. Ben google japanese isimli klavyeyi kullanıyorum. kullanımı çok basit seveceğinize eminim. 2.3 sürümünde de gayet iyi çalışıyor. Ben buraya yazarken niye üyeliğim görülmüyor :D Garip

Bir mesaj bırak